Je nebezpečné dlhodobé používanie kortikoidov pre 6 mesačné dieťatko?

Zodpovedané
13. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho 6 mesačného syna. Už 2 mesiace bojujeme s vyhádzanou pokožkou, vždy má nejaké nové útvary. Kožná nám dala kortikoidy Fucicord, keď je ekzém zapálený. Potom premasťovať Allergikou.

Nie je nebezpečné dlhodobé používanie kortikoidov pre tak malé dieťatko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Fucicort tak ako píšete sa používa v čase kedy je ekzém zapálený. Ak je ekzém na ústupe, tak stačí premasťovať.

Akútna fáza ekzému kedy používate Fucicort by nemala presiahnuť 2 týždne.

Ak Fucicort budete používať vždy maximálne 2 týždne, tak dieťatko by malo byť úplne v poriadku.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová