Je na obnovu vaginálnej mikroflóry vhodnejší Gynolact alebo LactoFeel?

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň,

som po liečbe Fluomizinom v tehotenstve. Chcela by som si nasadiť Gynolact alebo LactoFeel na obnovenie vaginálnej mikroflóry.

Ktorý je podľa Vás v mojom prípade vhodnejší?

Potrebujem to odkonzultovať so svojím gynekológom, alebo si ich môžem bez obáv nasadiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vhodnejší je pre Vás Lactofeel. Obsahuje dve látky, ktoré sa prirodzene nachádzajú v pošve a sú potrebné na nastolenie rovnováhy vnútorného prostredia pošvy – kyselinu mliečnu a glykogén.

Jeho použitie je počas tehotenstva bezpečné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut