Je možné užívať antikoncepciu pri problémoch s krvným tlakom?

Zodpovedané
6. sep 2022

Dobrý deň,

užívam liek na tlak Bigital a uvažujem nad hormonálnou antikoncepciou.

Je možné užívať antikoncepciu pri problémoch s krvným tlakom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v malom percente môže antikoncepcia spôsobiť prechodné zvýšenie krvného tlaku. Zároveň môže spôsobiť zhoršenie už existujúcej hypertenzie.

Pri pravidelných kontrolách a liečbe hypertenzie bez poškodenia cievnych stien však nie je hormonálna antikoncepcia kontraindikovaná.

Odporúčam konzultáciu priamo s gynekológom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut