Je možné súčasné užívanie lieku Rilmenidin Teva 1 mg a lieku Concor 5 mg?

Zodpovedané
Včera o 09:59

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je možné súčasné užívanie lieku Rilmenidin Teva 1 mg a lieku Concor 5 mg?

Je vhodné pokračovať v užívaní lieku Rilmenidin Teva 1x denne pokiaľ spôsobuje zníženie tlaku na hodnotu 95/55?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

kombinácia liečiv s antihypertenzným účinkom a tlmivým účinkom na srdce môže viesť k nadmerným poklesom krvného tlaku a útlmu srdcovej činnosti.

Pri tak nízkom tlaku sa poraďte s lekárom na možnom znížení dávky.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie