Je možná kombinácia Stoptussinu, Sinupretu a kvapiek Fenistil?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

syn má silný kašeľ a soplíky. Konvičkujeme, kašeľ je vlhký, ale nevie nič vykašľať. V noci ho drhlo každú sekundu, niekoľkokrát sa až povracal. Dnes sa k tomu pridali kiahne. Užíva Nasonex a Aerius už druhý mesiac, aby na ORL zistili, či to zaberie a nebude treba vyberať mandle.

Môžem mu kombinovať na sople a kašeľ Stoptussin, Sinupret a Fenistil kvapky?

Mám mu počas užívania Fenistilu vysadiť Aerius?

Ďakujem

Dobrý deň,

kombinácia Stoptussin a Sinupret je v poriadku.

Aerius a Fenistil kvapky súbežne nepodávajte, buď jedno alebo druhé.

Pri kiahňach neexistuje špecifická liečba. Dbajte na dostatočný príjem tekutín.

V prípade teploty podajte liek s obsahom paracetamolu, dávku prepočítajte na hmotnosť dieťaťa. Ak sa dieťa bude škrabať podajte antihistaminikum-Fenistil.
Vhodné sú hypermangánové obklady.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut