Je Elocom krém vhodný pre 5 ročné dievča?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť Elocom krému.

Je Elocom krém vhodný pre 5 ročné dievča?

Ako ho správne používať?

Je to kortikoid a mám obavu ho používať. V minulosti sme mali kortikoidné mastičky a počas používania problém vyriešili. Po vysadení sa vrátil ešte silnejší. Dcéra je atopička s alergiou, chodíme pravidelne na kontroly. Má nasadený Aerius 5 ml ráno a Denerel na noc. Plus tento krém pri zhoršení. Na kožné sa len chystáme.

Stravu sa snažim sledovať, no nie vždy sa podarí.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Elocom krém sa môže s opatrnosťou používať u detí od 2 rokov.

Tak ako Vám odporúčila aj pani doktorka, používajte ho len pri zhoršení.
1x denne nanášajte tenkú vrstvú krému na postihnuté miesta kože. Používajte ho maximálne 7 po sebe nasledujúcich dní resp. do zlepšenia príznakov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut