Je Cefzil, ktorý nebol v chladničke nepoužiteľný?

Zodpovedané
27. jan 2019

Dobrý deň,

syn užíva Cefzil na zápal dutín. Ráno o ôsmej dostal tretiu dávku. Liek som omylom vložila do skrinky v kuchyni, kde sa aj varilo. Cefzil sa má skladovať v chladničke pri teplotu 2 - 8 stupňov. To, že nie je v chladničke som zistila po 10 hodinách.

Je už nepoužiteľný?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

spravidla, ak do 24 hodín uložíte liek podľa správnych skladovacích podmienok, tak by sa mu pri izbovej teplote nemalo nič stať.

To, či je naozaj dobrý môžte overiť aj fyzicky. Pozrite, či nezmenil konzistenciu, chuť, farbu a zápach oproti tomu, keď ste ho podávali synovi prvýkrát.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová