Je bezpečný pobyt na slnku počas užívania lieku Imuran?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

mám autoimunitnú hepatitídu. Pol roka som brala Prednison 60 denne. Po jeho doužívaní je choroba v remisii už rok. Teraz beriem Imuran 100 mg denne, budem ho užívať dlhodobo.

Možem sa opalovať?

Je aj pobyt v soláriu pri užívaní Imuranu bezpečný?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek Imuran patrí medzi imunosupresíva. Počas liečby by ste sa mali vyhnúť opaľovaniu a určite aj návšteve solária.

Odporúča sa, aby ste nosili ochranný odev a používali krém na opal'ovanie s vysokým ochranným faktorom (30 a viac).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut