Je bezpečné užívať liek Mysimba?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom lieku Mysimba. Čítala som, že má veľmi veľa vedľajších účinkov.

Je vhodné užívať tento liek, keď ho predpíše lekár?

Mám strach z vedľajších účinkov a či do budúcna nezanechá nejaké stopy.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je vhodné ho užívať.

V príbalovej informácií musia byť uvedené všetky nežiadúce účinky, ktoré sa počas liečby u pacientov objavili. Neznamená to však, že sa vyskytnú u každého.

Pri liečbe Mysimbou sú najčastejšie hlásené ťažkosti gastrointestinálneho traktu (vracanie, hnačka). Zvyčajne odoznejú samé počas prvých štyroch týždňov liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut