Je bezpečné užívať Aripiprazol, keď mám histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
19. aug 2024

Dobrý deň,

lekár mi predpísal liek Aripiprazol 10 mg, užívanie 1/2 tablety ráno. Vedľajšie účinky sú nenirmalne strašidelné, a preto sa obávam tento liek užiť. Predtým som brala Chlorprothyxen 15 mg 1/2 tabl. 3x denne a tolerovala som ho dobre. Pri tomto lieku mi lekár povedal, že je veľmi dobre tolerovaný, no ja mám cez to všetko strach.

Mám aj HIT, preto sa bojím. Mám panický strach z vracania a nevoľnosti, preto užívam aj Ganaton 50 mg. Ak mi je zle, dám si tento liek. No niekedy nezaberá ani to a je mi nevoľno celý deň.

Máte pre mňa nejakú radu alebo upokojujúce slová, že nič také z toho mať nebudem?

Ďakujem

Dobrý deň,

je potrebné odsledovať reakcie na podaný liek.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie