Je bezpečné používať Dr. Theiss Melatonín sprej na zaspávanie počas tehotenstva?

Zodpovedané
24. júl 2022

Dobrý deň,

pred otehotnením som mávala problémy so zaspávaním, lebo som pracovala na zmeny. Pomáhal mi Dr. Theiss Melatonín sprej na zaspávanie. Na začiatku tehotenstva som sa dočítala, že vňať múčenky, ktorú obsahuje sa nesmie užívať. Momentálne končím 18. týždeň a mám problém so zaspávaním i napriek vyvetranej miestnosti.

Je bezpečné používať Dr. Theiss Melatonín sprej na zaspávanie počas tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento produkt nie je vhodné užívať počas tehotenstva. Ako ste sa správne dočítali, mučenka môže spôsobiť kontrakcie maternice.

Nemôžem Vám odporúčiť ani iný prípravok na báze melatonínu, kedže nie je potvrdená jeho bezpečnosť počas tehotenstva.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut