Je bezpečné používať Belosalic v tehotenstve?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

mám mykózu na nechte (palci) na nohe a kožná lekárka mi predpísala Polinail lak a masť Belosalic. V čase predpisu sme sa snažili o bábätko a povedala, že kľudne je možné prípravky užívať aj v tehotenstve, že je to len lokálne. Prvý mesiac a pol tehotenstva som ich teda užívala. Až teraz som sa dozvedela, že Belosalic je kortikoidná masť. Nerozumiem celkom, prečo mi teda bola odporučená aj v tehotenstve.

Môže mať toto nejaký vplyv na plod?

Môžu sa tieto prípravky užívať v tehotenstve?

Nehovoriac o tom, že som masť užívala aj v lete a ak som išla na slnko, stále mi sčervenal prst, v príbalovom letáku nebolo nič napísané, že by sa nemalo natreté miesto vystavovať slnku, takže ja som tak viackrát chodila po vonku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

spomeňte to pri kontrole gynekologičke. Nemali by sa užívať v tehotenstve, len ak benefit z užívania prevýši riziko. Avšak neočakávam, že by mali byť nejaké škodlivé reakcie na plod.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie