Je bezpečné dlhodobé užívanie spreju do nosa?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobrý deň,

známej sa po pôrode začalo ťažšie dýchať, preto si začala striekať sprej do nosa. Užíva ho viac ako 7 dní. Niekedy ho použije raz za deň, niekedy 2x, inokedy viackrát.

Mala by navštíviť lekára?

Je bezpečné dlhodobé užívanie spreju do nosa?

Môže byť príčina aj to, že je v dome suchý vzduch?

Ďakujem

Dobrý deň,

spreje s účinnou látkou typu Muconasal, Olynth, Otrivin sa smú používať maximálne 7 dní. Pri dlhšom aplikovaní si sliznica vytvára "závislosť".

Na dlhšie užívanie sú vhodné spreje s obsahom morskej vody.

Neuvádzate koľko času ubehlo od pôrodu, ak sú to viac ako 2 týždne je vhodná konzultácia s lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut