Hrče pri užívaní Clexane

Zodpovedané
15. okt 2018

Dobrý deň,

Dvakrát denne si pichám Clexane a z toho sa mi robia "hrče", ktoré dosť bolia. Chcela by som sa poradiť, či je nejaký prípravok, ktorý by som si mohla zakúpiť, aby mi na to pomohol.

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,
je to bohužiaľ celkom častý problém pri dlhodobom pichaní injekcií. Predpokladám že tie opuchy zahŕňajú aj modriny. No jedine Heparoid mastičku si na to skúste dávať a po každom vpichu si to miesto chvíľu ľahko masírujte aby ste predišli vzniku hrčky.
Ak vám to nebude pomáhať a tieto hrčky vás budú stále trápiť, tak skúste diskutovať s lekárom, či by vám nemohol predpísať tablety namiesto injekcií. Na riedenie krvi sú totiž aj alternatívy v tabletovej forme práve pre pacientov, ktorí majú problém s dennodenným pichaním injekcií. Ale záleží od diagnózy, na ktorú to máte predpísané.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová