Hlieny v tehotenstve

Zodpovedané
7. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Som v 15. týždni tehotenstva a nemám nádchu a ani kašeľ. Som zdravá a aj tak mám v krku hlieny, ktoré musím stále vypľúvať. Mám pociť, že celé hrdlo mám zahlienené. Čo mi pomôže zbaviť sa hlienov?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo popisujete usudzujem, že nie ste chorá.
Vaša zvýšená tvorba hlienov je spojená s tehotenstvom. Je to jednoducho jeden z príznakov, ktorý vás môže sprevádzať aj celé tehotenstvo.

Niektoré ženy majú nevoľnosti, alebo nadmernú tvorbu slín, vy máte nadmernú tvobu hlienov. Na to Vám bohužial nič nepomôže a ani nie je dobré siahnuť po liekoch a doplnkoch na hlieny. Tie Vás budú nútiť vykašliavať. Kašeľ je nepriaznivý pre bruško, pretože ho vtedy veľmi napínate.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová