Existujú osvedčené prípravky na prírodnej báze, ktoré obsahujú serotonin, melatonin a estrogén?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

budem mať 43 rokov a začali ma trápiť zmeny nálad v cykle + suchosť v druhej polovici.

Existujú nejaké osvedčené prípravky na prírodnej báze, čo obsahujú serotonin, melatonin a estrogén?

Menzes mám zatiaľ pravidelný, takže od lekára na predpis nič nedostanem.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, takéto prípravky sú voľnopredajné. Nie sú však zastúpené v jednom komplexnom výrobku.

Ak Vás trápia problémy so zaspávaním, dlhá doba potrebná na navodenie spánku, časté nočné prebúdzanie môžete užívať melatonín.
Odporúča sa užívať pol hodinku pred spaním.
Na trhu je veľa výrobcov, ja osobne odporúčam od firmy Jamieson.

Od tejto firmy je dostupný aj prípravok Jamieson 5-HTP. 5-HTP (5-hydroxytryptofán) je látka, z ktorej sa v tele syntetizuje serotonín – zodpovedný za reguláciu spánku, nálad, stresu, chuti do jedla...

Zastúpenie prírodnych estrogénov nájdete v produkte Sarapis Soja. Obsahuje fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny.
Užíva sa 1 kapsula 2 x denne. Prvú kapsulu ráno (najlepšie pred raňajkami) a druhú večer.

Uvádzate problémy so suchosťou. Najvhodnejším riešením je lokálna aplikácia čapíkov alebo krémov. Z dobrých skúsenosti pacientiek odporúčam konkrétne Ialuna čapíky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut