Existuje niečo na prírodnej báze, čo by mi menštruáciu zastavilo?

Zodpovedané
28. sep 2020

Dobrý deň,

mám 20 rokov a v poslednej dobe strašne nepravidelný menzes. Na začiatku roka tri mesiace nič, potom na štvrtý sa menzes dostavil. Potom zase 3 mesiace nič a na začiatku tohto mesiaca prišiel. No strašne slabý a trvá doteraz.

Ku gynekológovi nechcem ísť, nakoľko mám z toho celkom stres a aj keby mi predpísal lieky, tak do seba chémiu tlačiť nechcem.

Existuje niečo na prírodnej báze, čo by mi menštruáciu zastavilo?

Momentálne pijem už piaty deň čaj z rebríčka, keďže som čítala, že by mal pomôcť. Chcem ešte dodať, že som odjakživa mala nepravidelnú menštruáciu, no stalo sa mi prvýkrát, že by bola tak slabá a dlho trvajúca.

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

určite jediné, čo Vám odporúčam, tak to je gynekologické vyšetrenie, ktorého sa nemusíte obávať.

Takéto veľké výkyvy v cykle Vám nenapravia bylinky.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová