Existuje liek, ktorý odstráni hemoroidy?

Zodpovedané
20. nov 2021

Dobrý deň,

mám hemoroidy.

Existuje liek, ktorý odstráni hemoroidy?

Nemyslím tým odstránenie a zmiernenie príznakov, ale úplne odstránenie vonkajších hemoroidov.

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto liek zatiaľ neexistuje. Existujú liečivé prípravky ako napr. Mobivenal Micro, Detralex, ktoré dokážu stav výrazne zlepšiť.

Úplne odstránenie sa vykonáva chirurgicky najčastejšie pomocou "gumičkovania". Podstata tejto metódy spočíva v obmedzení prítoku krvi. Hemeroid vyschne, po 3-5 dňoch odpadne a vylúči sa spolu so stolicou. Liečba sa vykonáva ambulantne.

Mobivenal Micro

Mobivenal Micro je doplnok výživy, ktorého hlavnými zložkami sú mikronizovaný diosmin s hesperidínom a aescin - získaný z plodov pagaštanu konského. Je určený pre ľudí so sedavým zamestnaním, pri dlhom státí, chodení a cestovaní. Kvalita a bezpečnosť doplnku je overená spokojnými spotrebiteľmi a potvrdená nezávislými odbornými inštitúciami, napr. tzv. certifikátom GMP. Doplnok je cielene vyrábaný tak, aby obsahoval overenú kombináciu aktívnych látok (diosmín a hesperidín).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut