Existuje alternatíva ku kvapkám Sinupret pre 18-mesačné dieťa?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pomoci so zadnou nádchou u 18-mesačného dieťaťa. Uvažujem nad kvapkami Sinupret, ale na letáku sa píše, že sú vhodné od 2 rokov. Chcela by som dcére podať niečo na prírodnej báze. Okrem toho mu ešte preplachujem nos izotonickým roztokom Physiomer. Mám však pocit, že nezaberá.

Je nejaká alternatíva ku kvapkám Sinupret?

Aký fyziologický roztok je vhodný pri nádche a aký na bežnú hygienu?

Ďakujem

Dobrý deň,

Sinupret kvapky sú vhodné aj pre deti mladšie ako 2 roky. Pridajte inhaláciu Vincentky.

Pokračujte v pravidelnej nosnej hygiene, a to najmä pred spánkami. Pri nádche je vhodné používať hypertonickú morskú viac ("viac slanú"). Napríklad Stérimar Baby na upchatý nos, Physiomer Baby Hypertonický.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut