Erdomed sirup nebol v chladničke. Má to zlý vplyv na jeho účinok?

Zodpovedané
8. jan 2019

Dobrý deň,

počas celej doby užívania som zabudla sirup Erdomed uchovávať v chladničke. Bol pri izbovej teplote. Má to zlý vplyv na účinok liečby?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

jeho účinok sa mohol znížiť. Dôležité je či ste spozorovali nejaké zmeny na sirupe. Či už zmena konzistencie, chuti, farby alebo zápachu. A taktiež či ste nemali nejaké nežiaduce účinky. Ak nie, tak sa vôbec nemusel pokaziť.
Ale ak ho máte ešte užívať aj naďalej, tak si radšej dajte predpísať nový. Všetky zarábané sirupy z lekárne sa uchovávajú v chladničke.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová