Duphastom a Paralen?

Zodpovedané
10. nov 2018

Dobrý deň.

Som v 11.týždni tehotenstva a zhruba od 8tt užívam Duphaston.

V poslednej dobe som začala trpieť silnými bolesťami hlavy. Preto by som sa chcela opýtať, či je možné užiť na tieto bolesti Paralen. Je vhodné dať si ho poprl užívaní Duphastonu (2x 1tbl denne)?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

Paralen sa v prvom trimestri neodporúča užívať, je vhodný až od druhého trimestra.
Paralen nemá interakcie s Duphastonom.

Ja osobne tiež trpím bolesťami hlavy v tehotenstve. Je to dôsledok zmeny hormónov v našom tele. V prvom trimestri ma naozaj trápili každý deň aspoň hodinu, no teraz v pokročilejšom štádiu tehotenstva sa to už zmiernilo a mávam ich len zriedkavo.

Nič som si však na to nedávala, povedala som si, že kvôli bábätku treba niečo vydržať 😉

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová