Dá sa predávkovať liekom Vermox?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom dávkovania lieku Vermox. Zle som sa pochopila s lekárnikom a 2-ročnému som dala Vermox proti mrliam v dávke ako bolo uvedené:

Dospelí a deti staršie ako 2 roky: 1 tableta 2x denne (ráno a večer) 3 dni po sebe.

Potom som sa dočítala, že na mrle stačí 1 tableta. Prešlo už 5 dní od užívania. Synovi nič nie je a na nič sa nesťažuje.

Dá sa predávkovať liekom Vermox?

Ďakujem

Dobrý deň,

predávkovanie liekom Vermox hrozí až v prípade podania výrazne vyššej dávky ako je odporúčané alebo pri dlhodobej liečbe.

Pri prípadnom predávkovaní sa môžu vyskytnúť kŕče brucha, nauzea, vracanie a hnačky.

Nemusíte sa obávať. Príznaky predávkovania by sa do 5 dní už prejavili. A ako sama píšete, synovi nič nie je. 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut