Čo znižuje účinnosť kvapiek Colief Infant Drops, ak ich po otvorení neskladujem v chladničke?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kvapiek Colief Infant Drops.

Čo znižuje účinnosť kvapiek Colief Infant Drops, ak ich po otvorení neskladujem v chladničke?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvapky Colief Infant Drops obsahujú vodný enzým laktázy. Vodné roztoky sú vhodným prostredím pre množenie mikroorganizmov. Musia byť skladované za požadovaných podmienok - v chlade, v dobre uzavretej nádobe a majú predpísanú doby použiteľnosti.

V tomto prípade 6 týždňov, potom prípravok zahoďte.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut