Čo pomôže na podporu imunity 12 ročnému chlapcovi?

Zodpovedané
4. jan 2019

Dobrý večer,

môj 12 ročný syn má každé dva týždne nádchu a upchatý nos. Čo mu pomôže na podporu imunity? Ešte by ma zaujímalo, je lepšie kolostrum z kravského alebo kozieho mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

Na podporu imunity môžte zvoliť napríklad aj kolostrum ako píšete. Je to naozaj veľmi účinné na oslabenú imunitu. Obsahuje mnoho živín, vitamínov a bioaktívnych látok potrebných na správne fungovanie nášho imunitného systému.

To, či je lepšie kravské alebo kozie Vám neviem presne určiť, nakoľko sa názory rôznia. Faktom ale je, že kozie kolostrum obsahuje menej laktózy ako kravské, teda je pre alergikov vhodnejšie. Inak v tom veľký rozdiel nevidím.

Okrem kolostra odporúčam Vášmu synovi, aby si každý deň, keď príde zo školy vystriekal nos sprejom s morskej vody. Takto vyplaví vírusy, ktoré počas dňa vdychol v kolektíve, a tak môžte zabrániť neustálemu kolobehu problémov so soplíkmi 🙂

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová