Čo na upchatý nos po Covide-19 pre tehuľku?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom som mala Covid-19 s ľahkým priebehom (upchatý nos, sople, občas kašeľ). Sliznica nosa sa však nedala do poriadku. Ráno sa budím s pocitom suchého nosa a dosť potom aj vysmrkám. Počas dňa pociťujem ako sa mi nos vysušuje a upcháva. Som v 5. mesiaci tehotenstva.

Existuje niečo overené, čo zlepší stav?

Alebo je llepšie ísť k lekárke na vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

suchosť sliznice trápi veľa pacientov po prekonaní Covid-19. Odporúčam používať sprej Alliamare s obsahom morskej vody a hyaluronátu sodného.
Pomôže Vám odstrániť nadmernú sekréciu, zvlhčuje sliznicu. Môžete ho použiť aj viackrát denne podľa potreby.

Myslím, že vyšetrenie lekárom na teraz nie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut