Čo na podráždené genitálie?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

mám podráždené genitálie a konečník. Mávam problém po stolici, konečník sa podráždi, často aj popraská aj hrádza a mám to potom podráždené a začervenané, nie vždy mám možnosť použiť sprchu.

Poradíte mi nejaký krém, výživu, aby som nemala pokožku suchú a nepraskala?

Skúšala som Jekoris, zaberá. Ale tá vôňa je hrozná. Sudocrem mi tak nezaberá a ani lalugen krém.

Čo môžem používať na dennej báze?

Chcem, aby sa to dobre premasťovalo, nešpinilo bielizeň a nedráždilo sliznicu.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípadoch kedy nemôžete použiť sprchu ako píšete, vyskúšajte IntimComfort vlhčené obrúsky. Obsahujú výťažok z rumančeka na ukľudnenie podráždenej pokožky.

Pri každodennej hygiene by som vám odporučila používať jemnejší umývací gél, napr. Dr. Müller Tea Tree Oil umývací gél na intímnu hygienu. Obsahuje čajovníkový olej, ktorý napomáha odstrániť suchosť sliznice.

Na dennej báze vyskúšajte Cicatridinu masť s kyselinou hyalurónovou určenú na premasťovanie a aj na hojenie drobných povrchových raniek.

IntimComfort vlhčené obrúsky

IntimComfort vlhčené obrúsky obsahujú Chamomilla Recutita Flower Extract, Sodium Caproyl / Lauroyl Lactylate, Propylene Glycol.

Dr. Müller Tea Tree Oil umývací gél

Dr. Müller Tea Tree Oil umývací gél je určený na intímnu hygienu. Obsahuje olej čajovníka austrálskeho.

Cicatridina masť

Cicatridina masť obsahuje tri účinné látky. A to sodnú soľ kyseliny hyalurónovej, silikónový olej a Imidazolidinylovú močovinu. Kyselina hyalurónova slúži ako štrukturálna podpora a prináša tak tkanivám napätie, výživu a pružnosť.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut