Čo mi pomôže na červené fľaky na tvári?

Zodpovedané
23. mar 2020

Dobrý deň,

mám 37 rokov a červené fľaky na tvári po vyrážkach. Celkovo mám peknú pleť, ktorá je bez vyrážok. Problém je, že keď sa mi nejaká na tvári objaví, hneď ju vytláčam. Po prekrytí make upom to vidieť nie je, no po odlíčení áno.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

stopy po akné sú spôsobené zvýšenou pigmentáciou na mieste, kde bol zápal. Teda zapálená vyrážka.

Môžte na to použiť zosvetľujúce krémy, tzv. antipigmentačné. Takéto krémy máva napríklad značka Eucerin. Konkrétne Eucerin Anti-pigment denný krém alebo nočný krém.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová