Čo je dobré mať doma v prípade nádchy, teploty a zápchy u bábätiek?

Zodpovedané
Dnes o 11:48

Dobrý deň,

som prvorodička a zisťujem si všetko potrebné pre novorodencov. Tie moje majú prísť koncom februára.

Je potrebné pridávať vitamín D aj do umelého mlieka, alebo už je súčasťou?

Plánujem používať Hipp bio combiotik. Nechcem dieťa dopovať s liekmi a viem, že pre novorodencov veľa toho nie je.

Čo je dobré mať doma v prípade naádchy, teploty a zápchy u bábätiek?

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamín D budete suplementovať pre bábätka, súčasťou umelého mlieka nie je. Najlepšie je dojčenie a nie náhradné mlieko. Nádchu a teplotu budete u novorodencov riešiť s pediatrom, preto si zásoby liekov zbytočne nerobte.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie