Čím zmiernim dlhotrvajúce svrbenie konečníka?

Zodpovedané
11. sep 2024

Dobrý deň,

som 37-ročná žena a už asi 3 mesiace ma trápi svrbenie konečníka. Vyskúšala som masť Faktu (dlhodobo), Emotralex v kombinácii s Canestenom (predpísané všeobecnou lekárkou), Faktu čapíky (tie mi nerobili dobre, po 2 ks som ich vysadila), sedacie kúpele v dubovej kôre, Detralex 1000 na týždeň. Nič mi zatiaľ nepomohlo.

V okolí konečníka mám akoby napuchnuté 2 žilky, ale nie sú to uzlíky, ktoré by bolo možné zatlačiť dnu, len také pripuchnute žilky.

Môžu to byť vlastne hemeroidy?

Stolicu mávam dlhodo tvrdšiu, nepravidelnú tak raz za 2 - 3 dni.

Z práce som absolvovala rozšírenú preventívnu prehliadku, kde mi bola v stolici zistená krv (na ++, píšu slabo pozitív).

Môže to spolu súvisieť?

Ako by som mala ďalej postupovať?

Všeobecná lekárka konečník videla, predpísala ako píšem vyššie, ale o náleze krvi v stolici som vtedy ešte nevedela. Zároveň z odberu krvi mi vyšiel onkomarker CA 19-9 norme.

Bude potrebné absolvovať kolonoskopiu?

Je lepšie nasadiť na úpravu stolice Prebiolax alebo Probiofix Inum?

Môžu sa užívať aj súčasne?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Detralex užívajte dlhodobo. Probiotiká môžete vyskúšať, ktoré Vám sadnú. Trvala by som na kolonoskopii a chirurgickom vyšetrení konečníka.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie