Čím uvoľniť zapchatý nos v 23. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

som v 23. týždni a mám zapálané hrdlo. Doktorka mi predpísala antibiotiká Medoclav a mám kloktať. Plus obklad na hrdlo. Hrdlo ma už nebolí, ATB hneď zabrali. Iba nos mám plný hlienu zaseknutého. Nekašlem a ani moc to nejde vysmrkať.

Doktorka mi nič na hlieny nedala. Stále držia a zapchávajú sa mi aj obe dierky naraz.

Môžem užívať s antibiotikami aspoň Sinupret?

Pijem dostatočne, striekam si morskú vodu. Keď to už nejde, musím si aj strieknuť Nasivin, ale stále sa mi nos neuvoľňuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva na upchatý nos môžete používať preplachy morskou vodou a Nasivin 0,01%. Sinupret len na odporúčanie lekára.

Ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut