Čím podporiť imunitu proti bakteriálnej infekcii?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň,

vedeli by ste mi odporučiť nejaké voľnopredajné lieky, prípadne aj na predpis, pre môjho trojročného syna?

Užíva už ôsme antibiotiká od minulého roka. Prekonal dvakrát zápal obličiek, štyrikrát angínu a raz hnačky. To všetko bez potvrdenia o náleze, všetky výtery a vzorky mal negatívne. Hodnotu CRP mal vždy nad 100, situáciu riešime so špecialistami, čakáme na ORL, imuno. Vždy, keď je chorý, má bakteriálnu infekciu, nie vírusovú. Užíva betaglukan, C+D, probio. Neviem, či by ale nebolo vhodné brať skôr niečo ako vyslovene na ochranu pred baktériami. Premýšľala som o colostre.

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko robíte správne. Zatiaľ by som ďalší prípravok synovi k uvedeným nepridávala. Počkajte na odborné vyšetrenie imunológom a jeho odporúčanie liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut