Čím obnoviť sliznicu po silnej nádche?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

1,5 ročná dcérka má už druhýkrát nádchu a strašne husté sople. Je ich potrebné často odsávať. Užíva Sterimar baby a počas 7 dní Nasivin. Chcela by som jej nasadiť niečo na upokojenie, prípadné zahojenie nosovej sliznice, kvapky alebo masť.

Kedysi bol dostupný produkt Otosan a ten nám vyhovoval. Teraz má výpadok.

Objavila som Rinopanteinu, ale nie je tam uvedené vekové rozpätie.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vymeňte Sterimar Baby za Aliamare roztok. Je tiež určený na každodennú hygienu ale naviac obohatený o kyselinu hyalurónovu, ktorá slúži na zvlhčenie sliznice.

Rinopanteinu použiť môžete ale z praxe mám lepšiu skúsenosť s mastičkou Nisita. Je určená na hojenie a zvlhčenie sliznice. Aplikuje viackrát denne približne 1 cm mastičky do každej nosovej dierky, jemne nos stlačte, čím sa masť rovnomerne roznesie po sliznici.

Ešte možno jeden typ do budúcna. Od 2 rokov môžete Nasivin vymeniť za Olynth Plus 0,5 mgl, ktorý obsahuje dexpanthenol. Bráni vysychaniu sliznice.

Sterimar Baby

Sterimar Baby je hypertonický roztok obohatený o meď. V hypertonickom roztoku je koncentrácia soli väčšia ako v bunkách ľudského tela.

Aliamare roztok

Aliamare roztok je 100% prírodný a nenávykový roztok bez konzervačných látok. Jedná sa o nosový sprej s morskou vodou, ktorý je vhodný do nosa a aj do uší.

Rinopanteina

Rinopanteina je masť do nosa. Obsahuje palmitát vitamínu A, D-panthenol, proteínový hydrolyzát ovsa siateho, BHA, parafínový olej a bielu vazelínu.

Kvapky Nasivin 0,01%

Kvapky Nasivin 0,01% patria do skupiny liekov nazývaných otorinolaryngologiká. Liek je určený novorodencom a dojčatám do 1 roku.

Olynth Plus 0,5 mg

Olynth Plus 0,5 mg je nosová roztoková aerodisperzia, ktorá obsahuje xylometazolíniumchlorid a dexpantenol. Olynth je určený pre deti vo veku 2 - 6 rokov. Neobsahuje konzervačné látky. Úľava od nádchy a upchatého nosa prichádza už po 5 minútach.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut