Čím nahradiť nedostupné sirupy Paralen a Panadol u detičiek do jedného roka?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

v lekárni sa mi nepodarilo zohnať sirupy Panadol a Paralen, sú údajne nedostupné.

Akým iným sirupom je možné nahradiť uvedené sirupy u detí do roka?

Ďakujem

Dobrý deň,

sirupy obsahujú účinnú látku paracetamol. Obsiahnutá je len vo Vami uvedených sirupoch, ktoré sú momentálne nedostupné. Dôvodom je výpadok zo strany výrobcu. Alternatívou môžu byť Panadol čapíky.

U detí od 3. mesiaca môžete podať Nurofen sirup.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut