Čím by som mohla štvorročnému synovi riediť Yabro do inhalátora, keď nechcem použiť Vincentku?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Yabra.

Čím by som mohla štvorročnému synovi riediť Yabro do inhalátora, keď nechcem použiť Vincentku?

Je to vôbec nutné riediť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho aký máte inhalátor. Samotné Yabro je veľmi husté. Veľakrát sa mi pacienti sťažujú, že bez riedenia pri menej výkonných inhalátoroch, inhalácia čistého Yabra nie je možná.

Vyskúšajte teda či to váš inhalátor zvládne. Okrem Vincentky sa na riedenie používa fyziologický roztok chloridu sodného (NaCl 0,9%).

Vincentka Nasalis koncentrát

Vincentka Nasalis koncentrát z prírodnej liečivej silne mineralizovanej, jódovej, uhličitej minerálnej vody.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut