Akými prípravkami je možné zmierniť svrbenie pokožky na hlave?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

dcéru v poslednej dobe veľmi začala svrbieť pokožka hlavy. Skúsili sme Sebclair šampón, Fenistil kvapky. Zatiaľ nevidím zmeny.

Čo iné by ste nám odporučili?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate vek dcérky. Určite je potrebné pátrať po príčine.

Ak nezabrali Fenistil kvapky, ktoré by zmiernili príznaky svrbenia ak by išlo o alergiu je vhodné doplniť vyšetrenie u kožného lekára.

Vyskúšajte aj zmenu vlasovej kozmetiky. Vhodné sú napr. Linola Šampón, LRP KERIUM DOUX Jemný šampón.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut