Akými doplnkami je dobré posilniť imunitu dospelej osoby?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami som doužívala antibiotiká a dnes ma zase pobolieva hrdlo. Užívam Isoprinosine.

Ako si môžem posilniť imunitu?

Ďakujem

Dobrý deň,

liek Isoprinosine stimuluje imunitný systém, aby zdolal vírusové infekcie.

Odporúčila by som k nemu trojkombináciu vitamínov - C, D, zinok.
Po liečbe antibiotikami je vhodná aj kúra probiotikami. Posilní sa črevná mikroflóra, ktorá je základom dobrej imunity.

Dôležité pre imunitu sú aj režimové opatrenia - dostatočný príjem čerstvého ovocia a zeleniny, dostatok spánku, pohyb na čerstvom vzduchu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut