Akým voľnopredajným liekom môžem liečiť pleseň na nechte?

Zodpovedané
21. jún 2022

Dobrý deň,

mám pleseň na nechte na nohe. Nepomohlo mi nič z toho, čo kožná lekárka predpísala.

Aký voľnopredajný prostriedok mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuvádzate, čo konkrétne Vám kožná lekárka predpísala. Je to pre mňa podstatná informácia.

Pri mykózach je potrebná dlhodobá liečba. Ak je mykóza lokalizovaná na nechte, tak je to o to zdĺhavejšie, keďže liečivá ťažko prenikajú nechtovým lôžkom. Odporúčam preto ako liekovú formu - liečivý lak (Loceryl, Exo-Nailer).

Predpokladám, že táto forma Vám bola predpísaná aj dermatológom. Ak nezabrala, tak je potrebná opätovná návšteva lekára. Pavdepodobne Vám predpíše systémovú terapiu (antimykotiká na užívanie).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut