Akým liekom zmiernim časté denné močenie?

Zodpovedané
24. feb 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Aký liek by ste mi poradili na prostatu?

Teda proti častému dennému močeniu. Nočné močenie som zvládol s liekmi Tamsulosín 0,4 mg - užívam okolo 19:00 a druhý liek Kamiren XL 4 mg. Ten užívam okolo 22:00. Následne mám do rána 9:00 s močením v noci pokoj. Trápi ma len denné močenie. Od 11:00 - do 17:00 močím skoro každú hodinu. Pri nejakom zápale sa močenie skracuje o polovicu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Poradiť Vám môžem len voľnopredajné lieky, ako napr. Prostakan forte. Je to rastlinný liek, ktorý obsahuje polotuhý extrakt plodu serenoy plazivej a suchý extrakt koreňa pŕhľavy. Pôsobí na tkanivo prostaty, na sliznicu močového mechúra a močovej rúry.

Liek sa používa u dospelých mužov na liečbu ťažkostí s močením v skorom štádiu nezhubného zväčšenia prostaty (štádium I. a II. podľa Alkena).

Medzi príznaky patria časté močenie (najmä v noci), slabý alebo prerušovaný prúd moču, odkvapkávanie moču, naliehavé nutkanie na močenie a pocit neúplného vyprázdnenia močového mechúra.

Je dôležité, aby ste sa tiež obrátili na lekára.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie