Aký vplyv má užívanie progesterónu na dojčené dieťa a na plod?

Zodpovedané
29. okt 2022

Dobrý deň,

dočítala som sa, že progesterón sa vylučuje v malom množstve do materského mlieka.

Aký vplyv má na dojčené dieťa užívanie progesterónu matkou (2 x 200 mg denne)?

Môžu vysoké dávky progesterónu v začiatku tehotenstva spôsobiť vrodené vývojové chyby plodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako píšete, progesterón sa vylučuje v malom množstve do materského mlieka.
Pre nedostatok údajov o bezpečnosti, konzultujte užívania počas laktácie priamo s gynekológom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut