Aký vitamín C vo forme tabletiek by ste odporučili pre dieťa?

Zodpovedané
15. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vitamínov pre deti.

Aký vitamín C vo forme tabletiek by ste odporučili pre dieťa?

Aké probiotiká odporúčate pre deti?

Čo pomôže na hlieny na nosohltane, ktoré sa tam stále držia?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko neuvádzate o aké staré dieťa ide, tak je ťažko vybrať.

Mnohé tablety sú vhodné bežne od 3 rokov.

Z vitamínu C napríklad deťom postačuje Celaskon 100mg , ktorý je vhodný od 3 rokov.

Z probiotík sú vhodné napríklad Swiss Lactobacily Junior. Ide o tablety na cmúľanie s jahodovou príchuťou takisto vhodné od 3 rokov.

Hlieny, ktoré sa držia v nosohltane potrebujete rozpustiť. Na to je dobrý Solmucol vo forme vreciek, ktorý rozpustíte v pohári vody.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová