Aký sirup zmierni hlavne nočný suchý kašeľ?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

hľadám liek pre dcérku, ktorá už asi dva týždne kašle. Má suchý kašeľ hlavne v noci. Dávam jej Kalciový sirup. Minule som jej dala v noci Fenistil kvapky a kašeľ prešiel.

Mám vyhodiť Fenistil kvapky, ktoré sú dva mesiace po záruke?

Doma mám aj Aerius. Predpísala jej ho kožná, lebo asi dva mesiace dozadu mala kožnú reakciu. Berie Thyrozol.

Čo jej mám dať proti kašľu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Ak je Fenistil po expirácií, tak už ho ďalej nepodávajte. Pokiaľ sa jedná o suchý kašeľ, ktorý je pre dcérku vysiľujúci, môžete vyskúšať, napr. Tussical sirup. Ten uvoľňuje priedušky a pôsobí aj na potlačenie kašľa.

Okrem toho zvlhčujte vzduch, môžete aj napr. vyskúšať inhalovanie soľných roztokov a pod.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie