Aký sirup je najlepší na suchý kašeľ?

Zodpovedané
28. dec 2019

Dobrý deň,

môj štvorročný synček má suchý kašeľ. Soplík nemá. Doma máme kalcium sirup, Mucoplast skorocel s medom sirup, materinu dúšku sirup s vitamínom C.

Ktorý je z týchto sirupov je najlepší na suchý kašeľ?

Na niektorých sirupoch sa píše, že ich môžu užívať deti od troch rokov a obsahujú etanol 20 percent.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z týchto sirupov by som odporučila Mucoplant skorocel s medom. Je to taký hustejší sirup, ktorý upokojí podráždenú sliznicu. Čo sa týka obsahu etanolu, tak sa nemusíte obávať. Ide o minimálne množstvo, ktoré pri dodržanom dávkovaní nemôže ublížiť.

Väčšina bylinných sirupov obsahuje etanol, pretože účinné látky z rastlín sa najlepšie vyluhujú v alkohole.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová