Aký šampón pre 10-ročného syna, ktorému sa začali veľmi mastiť vlasy a robiť lupiny?

Zodpovedané
27. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som kúpila synovi šampón v lekárni.

Aký šampón odporúčate pre 10-ročného syna, ktorému sa nedávno začali veľmi mastiť vlasy a robiť lupiny?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Existuje množstvo prípravkov. Má syn suchú formu lupín alebo mastné lupiny?

Lupiny môžu vznikať z množstva príčin. Napr. nástup puberty, nevhodný šampón a pod. Odporúčam Vám poradiť sa v lekárni v závislosti od toho akou formou lupín trpí syn.

Ak sú suché, tak voliť šampón, ktorý vlasovú pokožku nevysušuje.

Ak sú mastné lupiny, voľte šampón s gélovým zložením, prípadne s peelingovým účinkom, ktoré redukujú tvorbu kožného mazu a nespôsobujú ešte väčšie mastenie vlasovej pokožky.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie