Aký prírodný prípravok je vhodný na doplnenie estrogénu počas začínajúcej menopauzy?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

hľadám prírodný prípravok na doplnenie estrogénu počas začínajúcej menopauzy. Liečim sa na tlak - užívam Amlopin. V noci horšie spím a budím sa na búšenie srdca. Som sledovaná aj kvôli štítnej žľaze. Mám hraničné hodnoty, ktoré ešte vraj nie sú na liečbu.

Aký prípravok je pre mňa vhodný?

Ďakujem

Dobrý deň,

z prípravkov s obsahom prírodnych estrogénov môžete užívať Sarapis Soja. Obsahuje fytoestrogény zo sóje a červenej ďateliny, vitamín C a železo (prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy).

Sarapis zaisťuje komplexný účinok v období klimaktéria pri návaloch tepla a potenia, búšenia srdca, migrénach, nespavosti, závratoch, podráždenosti...

Užíva sa 1 kapsula 2 x denne. Prvú kapsulu ráno (najlepšie pred raňajkami) a druhú večer.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut