Aký musí byť rozostup pri očkovaní vakcínou Hexa?

Zodpovedané
25. jún 2024

Dobrý deň,

synčeka čaká tretia dávka povinného očkovania vakcínou Hexa. Kvôli chorobám máme očkovanie poposúvané. Prvú vakcínu dostal ako 6-mesačný, druhú ako 8-mesačný.

Na tretiu by mal ísť po štyroch mesiacoch od druhej. V letáku je uvedené, že by mala byť až po šiestich mesiacoch.

Môže byť zaočkovany aj po štyroch?

Sestrička povedala, že je to v poriadku. Mala tam zhon a neviem, či sme sa pochopili.

Ďakujem

Dobrý deň,

základné očkovanie pozostáva z 2 dávok (podaných s odstupom aspoň 8 týždňov) alebo 3 dávok (podaných s odstupom aspoň 4 týždňov) v súlade s oficiálnymi odporúčaniami.

Po 2 dávkach základného očkovania s Hexacimou sa musí podať posilňovacia dávka. Po 3 dávkach základného očkovania s Hexacimou sa má podať posilňovacia dávka.

Posilňovacia dávka sa má podať minimálne 6 mesiacov po poslednej dávke základného očkovania v súlade s oficiálnymi odporúčaniami. Minimálne sa musí podať dávka Hib vakcíny.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie