Aký liek užiť pri migréne?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

trpím migrénami a tieto lieky už nezaberajú alebo veľmi slabo. Prípadne mi dráždia žalúdok a je to len horšie: Ibalgin 400, Mig 400, Nalgesin 275, Nurofen.

Je nejaký silnejší liek bez predpisu, ktorý by ste mi odporučili?

Môžem lieky na bolesť hlavy kombinovať s liekom Magnosolv?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako profylaktická liečba sa odporúča užívanie magnézia v dávke 365 mg. To spĺňa 1 vrecko Magnosolvu. Užívajte ho pravidelne podľa odporúčania lekára. S liekmi od bolesti ho môžete kombinovať bez obmedzení.

Pri záchvate migréne je dôležité užiť analgetikum čo najskôr.

Uvádzate lieky s účinnou látkou ibuprofén. Odporúčila by som Vám skôr paracetamolové preparáty - Panadol Migréna alebo Panadol Ultra.

Ak máte časté alebo závažné príznaky migrény, mali by ste navštíviť praktického lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut