Aký liek pomôže synovi na kašeľ počas kiahní?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

môj syn má od stredy minulého týždňa kiahne. Má biele sople a dosť intenzívny kašeľ. V noci zakašle možno 5x, ale cez deň ho stále dráždi na kašeľ.

K doktorke ísť nemôžme, lebo kiahne sú infekčné.

Čo mu pomôže na kašeľ?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dôležité je rozoznať či ide o suchý alebo vlhký kašeľ. Ak ide o suchý kašeľ, tak odporúčam kvapky Tussin, dávkovanie je podľa hmotnosti dieťaťa.

Ak ide o vlhký kašeľ, tak odporúčam na uľahčenie vykašliavania napríklad Ambrobene sirup. Ambrobene tiež pomáha zriediť hustý hlien.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová