Aký liek na zmäkčenie stolice odporúčate pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom liekov na zmäkčenie stolice. Pozerala som Forlax 4 g pre deti, ale ten už nie je možné zohnať.

Moja dvojročná dcérka zámerne zadržiava stolicu. Potom jej to už ide ťažko a takto vzniká bludný kruh. V minulosti bola pár dní trošku zapečená a odvtedy má asi psychický blok.

Veľký dôraz kladiem na stravu a aj na tekutiny. Glycerínové čipky nepomohli.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam vyskúšať sirup Lactulosa Biomedica. Je vhodný aj pre takéto malé deti.

Užíva sa 1 - 2 kávové lyžičky denne po jedle.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová