Aký liek na zadnú nádchu pre 15 mesačnú?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

15 mesačnú dcéru trápi už deviaty deň zadná nádcha. Čistíme nos odsávaním, morskou vodou, podávam Solmucol na uvoľnenie. Stále nemôže dýchať nosom kvôli čomu nemôže zaspať. Vie zaspať len na prsníku.

Po útrapnom zaspávaní sa objavuje chrapčanie.

Čo by ste nám ešte poradili?

Doktorka jej predpísala Trifed a Fenistil, ale tieto lieky jej nerobili dobre.

Je vhodné aj inhalovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko robíte správne. Snažte sa dcérku vykladať na spánok vyššie, chrapčanie je pravdepodobne pre zatekanie soplíkov.

Kedže dcérka netolerovala Fenistil, zvolila by som Nasivin 0,01% kvapky. Zníži sa opuch sliznice a uvoľňí sa priechodnosť horných dýchacích ciest. Aplikujte ho po prečístení nošteka morskou vodou a dôkladnom odsáti.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut