Aký liek na vlhký kašeľ dvojročného syna?

Zodpovedané
25. nov 2021

Dobrý deň,

dvojročný syn má vlhký kašeľ. Je to asi zo zatekajúcich hlienov. Počujem ich niekde vzadu a nedajú sa odsať. Najhoršie je to v noci, keď leží. Kašeľ ho stále budí.

Aký liek mu môže pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nasaďte kvapky Sinupret. Sú určené na odstránenie hustých hlienov, ktoré nie je možné vykašlať/vysmrkať. Dávkovanie pre synčeka je 15 kvapiek 3x denne.

Pridajte aj nosnú hygienu napr. s Aliamare roztok.

V noci ho skúste uložiť do vyvýšenej polohy, aby soplíky toľko nezatekali.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Aliamare roztok

Aliamare roztok je 100% prírodný a nenávykový roztok bez konzervačných látok. Jedná sa o nosový sprej s morskou vodou, ktorý je vhodný do nosa a aj do uší.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut